sobota, 18 maja 2013

Zbiorowa świadomość

Leave a Comment

Dawno nic nie pisałem, myślę że czas to zrobić. : )

Już od dłuższego czasu siedzi mi temat w głowie zbiorowej świadomości, widzę jak ludzie myślą grupowo zamiast samemu. To dość smutne, jak wiadomo i to ma swoje podwaliny, chociażby brak świadomości odpowiedzialności..

Często słyszę chociażby jak ludzie lubią mówić na kogoś np. "a ta to jest dziwka" itp.. A jaka jest rzeczywistość?

Ludzie nauczyli się włazić swoimi "brudnymi butami" w cudze życie, jest to właśnie wynik zbiorowej świadomości, tłumaczą to sobie "Skoro inni tak sądzą to pewnie mają rację.", może to być czasami totalna bzdura a i tak pójdą w te ślady, tak samo wpojone myślenie, że np. Hitler wymordował ileś tam ludzi.. To też odstąpienie od odpowiedzialności,  gdyby ludzie nie zgodzili się z jego poglądami tak naprawdę do niczego by nie doszło. A więc nie jest to wina jednej osoby a całej grupy !

Wracając do wyzywania od dziwek itp. Jest to po prostu spaczenie ale nie tej osoby która to robi a osób które ją wyzywają, bo tak naprawdę skoro ta osoba ma na to ochotę to niech to robi, jest to jej czyste doświadczenie, sama wyniesie pewnego dnia z tego wnioski a więc niema w tym nic złego.
Chociaż też głupie myślenie kiedy facet który uprawia seks z wieloma kobietami jest super a kobieta która uprawia seks z wieloma jest dziwką(w którą ten świat stronę idzie?).
W rzeczywistości seksualność jest najbardziej naturalną formą ekspresji człowieka, bardziej naturalnej niema, nawet jeśli ktoś robi to z czysto fizycznych pobudek.

Ludzie i tak wiem, że znajdą odpowiedz na to dlaczego facet niby jest przez to lepszy ale to nic.. To tylko kolejne interpretacja i nadal włażenie komuś w życie.
Do tego tak naprawdę znasz przeszłość danej osoby ? Wiesz czemu to robi ? No właśnie.. Nie masz pojęcia, chociażby prostytucja od tysięcy lat brała się od czegoś, często nie było to robione z przyjemności a jedynie ta osoba nie widziała innego wyjścia, było to najszybsze wyjście z "kryzysu", było to robione z różnych względów np. utrzymanie rodziny.  

Jak chcesz zmienić świat, zmień siebie, bo Ty jesteś swoim własnym światem. : )

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...